Čas plyne a my se snažíme jen „být“» Překlad řecky15. 02. 2022

Čas plyne a my se snažíme jen „být“ Jako by to bylo včera a zároveň jako by uběhla řada let od minulého léta. Hodně jsem pracovala, rytmus naší rodiny byl někdy dynamický, avšak hodně statický zároveň, podle karantén nebo nachlazení našich dětí. Tvrdě jsme pracovali, ale zároveň jsme prožili intenzivní, překrásné rodinné chvíle a setkání s přáteli.

Tu dobu jsem se více zabývala sama sebou, našli jsme způsoby a čas, jak vecpat pár hodin týdně do našeho harmonogramu pro mou potřebu. Mít více prostoru pro mé tělo, mou duši, můj osobní rozvoj. V naději, že najdu více vnitřního klidu, že setrvám uvolněná a přítomná i v náročných okamžicích a že si protáhnu svaly pravidelněji, jsem začala opět s jógou, všímavostí a se sezeními s mind set koučem.

Hodně se toho změnilo.

Moje práce se sebou najít tu starou Markétu a zároveň tu novou, kterou jsem se právě stala, přinesla ovoce. Všimla jsem si toho já na mých reakcích, mých pocitech, v tom, že dokážu být přítomná teď a tady, že se dokážu zklidnit ve vypjatých situacích rychleji, v tom, jak naslouchám svému srdci, ve způsobu, kterým komunikuji s mých okolím. Všímají si i ostatní.

Za rok se budu zabývat více svou profesní stránkou. Do té doby ovšem budu brát minium práce, s ohledem na věk dětí a jejich potřeby, kvůli okolnostem a časovým možnostem, jimiž disponuji. Naučím se setrvávat ještě více v přítomnosti a daleko lépe plynout s proudem. Naučím se být v tom mém „bytí“ víc, než v tom „dělání“.

A co se chcete v letošním roce naučit vy?

Hezké poledne nám všem.
2017 ....... 2024 © prekladrecky.cz
webdesign | websystem | KAO.cz