Hrad Karlštejn a okolí řeky Berounky» Překlad řecky10. 08. 2018

Hrad Karlštejn a okolí řeky Berounky Přišla ta chvíle, kdy jsme se i my dva rozhodli nechat malého u babičky (a to poprvé), abychom si vychutnali jeden společný romantický víkend ve dvou.

Manžel navrhl oblast všemi známého gotického hradu Karlštejnu a řeky Berounky. Souhlasila jsem, vše jsme nachystali a odjeli za romantikou.

S výběrem ubytování jsme tentokrát byli hodně uvážliví, dali jsme si za cíl, že najdeme hotel či penzion, který by splnil všechna naše kritéria. Jednoznačně musí být kousek od řeky, v klidné části vesničky, ale ne tak daleko od restaurací v centru, v podhradí.

Nakonec jsme zůstali dva dny v čtyřhvězdičkovém hotelu zrenovovaného ze starého vodního mlýna (Hotel Romantický Mlýn Karlštejn). Byli jsme učarováni z postelí plných měkoučkých polštářů a peřin, historických pokojů s výhledem na splav a dokonalou snídaní s teplými palačinkami posypanými skořicí a chutnými míchanými vajíčky smaženými přímo před námi.

Přijedeme zas, také s maličkým. Blízko hotelu se nachází zoopark a ve vesnici jedna řecko-česká taverna, kde mi sice musaka vůbec nechutnala, ale mají řecké pivo a řecký salát se dal jíst.

Jé, konečně zapršelo.
 
Pěkné poledne nám všem!
2017 ....... 2024 © prekladrecky.cz
webdesign | websystem | KAO.cz