Jak jsem se naučila péct fondánové dorty» Překlad řecky09. 04. 2018

Jak jsem se naučila péct fondánové dorty Syn bude mít své první narozeniny. V červenci, takže za tři měsíce. Jedna má kamarádka už teď objednala v blízké cukrárně narozeninový dort pro svou dcerku, která bude slavit narozeniny ve stejnou dobu. Nechtěla jsem se nijak zvlášť zabývat první dětskou párty svého synka. Ale nakonec i já jsem se nakazila stejným nadšením a začala googlovat.

Jupí, říkala jsem si, našla jsem ho. Ten nejkrásnější narozeninový dort pokrytý bílým fondánem s mnoho barevnými figurkami a roztomilými medvídky. Ten chci, přesně takový. Začala jsem tedy hledat cukráře, který by dort upekl. Ale nenašla jsem. Všichni již obdrželi dost objednávek na ten konkrétní týden. Nechtěla jsem připustit, že první Jiříčkův dort nebude takový, jaký jsem si vysnila.

Vzhledem k těmto okolnostem jsem dlouho přemítala a najednou dostala nápad, já se pokusím sama upéct takový dort. Ano, sic potřebuji trochu praxe, no, abych byla upřímná, hodně praxe (nikdy jsem tak složitý dort nepekla), ale nebojím se toho!
 
Jelikož rozhodně nebudu riskovat, aby se dort nevydařil a nebyl chutný, koupila jsem fondánovou hmotu a základní potravinářská barviva. Započala jsem své dílo.

Nakonec to nebylo tak těžké. Zhlédla jsem pár tutorialů na YouTube, postupovala dle instrukcí a s výsledným vzhledem svého zkušebního dortu byla dost spokojená. Snědli ho synovci a neteře a moc jim chutnal i obyčejný nadýchaný piškotový korpus s vanilkovým krémem.

Díky zvládnutí této prvotní malé překážky jsem objevila svou (doposud) skrytou dovednost. Navíc od teď budu péct rodinné narozeninové dorty já sama. Je to uklidňující a kreativní činnost. A láska je ve skutcích vždy vidět.

Hezké poledne všem!
2017 ....... 2024 © prekladrecky.cz
webdesign | websystem | KAO.cz