Jeseníky - Horní Lipová» Překlad řecky12. 12. 2018

Jeseníky - Horní Lipová Hory Jeseníky jsou panenskou oblastí s kopci, lesy a loukami, navíc kromě přírody nabízejí i jiné turistické atrakce.

Toto roční období zřejmě hledáte místa nabízející služby pro zimní sporty. Místní lyžařská střediska vás ohromí. Sjezdovky splňují všechny nároky začátečníků i pokročilých sportovců. Více informací najdete na: http://www.jeseniky.net/lyzovani.php

Pokud vás okouzlí tato oblast, která v minulosti otevřela náruč hodně řeckým dětem a Řekům z občanské války, přijeďte ji prozkoumat i v jiná roční období.  

Můžete objevovat překrásné potoky, lávky a (Nýznerovské) vodopády, dovedou vás k nim turistické lesní cesty. Projděte se kolem moderní vodní nádrže Dlouhé Stráně, postavenou ve tvaru obřího oka. Cestujte zpátky v čase na hradech a zámcích (Kolštejn, Sovinec), nebo jen relaxujte v Lázních Jeseník či v krytých bazénech Termály Losiny.

My jsme navštívili Jeseníky na podzim, pronajali jsme si Chalupu u Tří veverek ve vesničce Horní Lipová. S naším maličkým jsme se zkrátka procházeli po okolí. Zamilovali jsme si Lesní bar, jaké dobrodružství! Sami si rozděláte oheň, vezmete si klobásy, sami si je opečete a obsloužíte se pivem či nealkem. Poté vše zaplatíte do kasičky a vedle do sešitu napíšete, co jste spotřevovali.

Jelikož jak můj muž, tak i syn mají vášeň pro mašinky všech typů, nemohli jsme zapomenout na překrásnou krátkou projížďku kolem údolí ze zastávky Lipová do zastávky Ramzová.  

Dnes jsem nebyla úplně skoupá na slovo. Vzpomínky na naší cestu ožily.  
 
Krásné poledne nám všem!
2017 ....... 2024 © prekladrecky.cz
webdesign | websystem | KAO.cz