Jesličky, školky – “dětské skupiny“ v Praze» Překlad řecky10. 10. 2019

Jesličky, školky – “dětské skupiny“ v Praze Když přijde doba na to, abychom prozkoumali možnosti, jak socializovat naše malé a zároveň, častěji my ženy, abychom byly činorodější v našem společenském a profesním životě, není jednoduché vybrat jednu instituci z tak velké škály školek a jesliček.

V Čechách existují soukromé a státní školky, ty soukromé nabízejí téměř nekonečně mnoho druhů programů, od cizojazyčného vzdělávání, až po vzdělávání systémem Montessori či lesních školek. Státní školky v Čechách mají stále velmi vysokou úroveň a poskytují jak dítěti tak i rodičům kvalitní služby. Obecně je povinné pro všechny děti navštěvovat předškolní výuku, pokud se tedy rodiče nerozhodnou pro systém domácího vzdělávání pro předškoláky a školáky.

Většina rodičů stále volí, z ekonomických důvodů a zvyklosti, státní školky, kde přijímají děti od 3 do 6 let. V souladu s novým zákonem mohou přijmout i dvouleté, ale záleží vždy na předpokladech a vyspělosti každého dítěte.

Vcelku novotou jsou v oblasti předškolní výchovy instituce, které jsou něčím mezi školkou a jeslemi, a jsou dotovány Evropskou unií, říká se jim dětské skupiny. Tyhle instituce dodržují všechny současné bezpečnostní, zdravotní předpisy, a fungují jako jiné instituce pro předškolní výchovu, stejně tak i vybavení je v souladu s trendy současné pedagogiky. Tyto dětské skupiny většinou přijímají děti od 2 do 3 let, ve skupinách je dětí méně, po většinou do 12, a potřeby dětí jsou zajišťovány dvěma vychovatelkami. Rodiče přispívají na stravné a péči velmi málo, do cca 1500,- Kč. Takže stručně řečeno se jedná o velmi dobrý systém, abychom se opět účastnily ekonomického života naší země, alespoň na pár hodin, a aby se socialozivaly naše děti, a to v menší skupině se stejně starými dětmi, než se posuneme zase o krok dále.
 
Pěkné poledne nám všem.
2017 ....... 2024 © prekladrecky.cz
webdesign | websystem | KAO.cz