Když rostliny promlouvají» Překlad řecky18. 05. 2022

Když rostliny promlouvají Na téma tohoto příspěvku mě přivedla má kamarádka Helena. Na poslední návštěvě obdivovala moje fialky, dle jejích slov jsou ty nejkošatější a největší, co kdy viděla. Máme mnoho zelených rostlin v bytě, ale téměř stále kvetoucí fialky jsou mezi nimi výrazné. Uvědomila jsem si, že něco podobného komentuje každý, kdo k nám přijde. Jelikož jsem věděla, že předchozím obyvatelům bytu fialky uvadaly, pátrala jsem po tom, jestli se v tom neskrývá nějaký hlubší smysl. Zjistila jsem mnoho zajímavých informací.

Fialky jako atributy v legendách i historii

Fialky jsou spojené se sedmou korunní čakrou, ty fialové jsou symbolem napojení a intuice. V antice byly fialky atributem bohyně Afrodité, bohyně lásky a krásy. Byly také spojovány s bohyní Persefonou, dcerou bohyně úrody a plodnosti Deméther, jež pojala za muže boha podsvětí Hádese a vždy část roku žila na zemi s matkou a část v podsvětí s mužem. Fialky byly v minulosti také symbolem znovuzrození a utrpení. V křesťanské tradici provázely Krista v jeho dětství, a následně pak vykvetly u Kristova kříže. Fialky vyjadřují skromnost, a proto jsou také jedním z atributů Panny Marie. Ve Viktoriánské éře symbolizovaly nevinnost.

Vlastnosti fialek

Fialky harmonizují prostor a přinášejí pohodlí do domu. Mají energii, která přitahuje do domu bohatství, materiální pohodu, zdraví a dlouhověkost.

Fialky neprosperují v domě s nevyváženými lidmi náchylnými k výkyvům nálad a depresím. Když rostlina velmi často vyvažuje negativní nálady, nemá čas na doplnění energetických rezerv a uvadá. 

Symbolika barev

Bílá je spojena s ženskostí, nadějí a čistotou. Pomáhá dětem uklidnit zvýšenou aktivitu a tlumí agresi. Fialky s červenými nebo růžovými květy čistí energii domu a pomáhají vyrovnat se s nemocemi. Červené zvyšují pocit spokojenosti se životem. Modrofialové rozvíjí smysl pro krásu a kreativitu. Fialové pak produkují energii vyšší moudrosti a pomáhají navázat vzájemné porozumění.

A jakým rostlinám se dobře daří u Vás doma?
 
Zdroj: https://chalupari-zahradkari.cz/pokojove-rostliny/vite-o-tom-ze-barva-fialek-muze-ovlivnit-energii-domu/
https://zeny.iprima.cz/astroclanky/magicka-moc-fialek-co-symbolizuji-a-jak-vyuzit-jejich-kouzlo
2017 ....... 2024 © prekladrecky.cz
webdesign | websystem | KAO.cz