Namaste – žijme v harmonii» Překlad řecky25. 04. 2018

Namaste – žijme v harmonii Když mohu, cvičím jógu.

To „když mohu“ znamená, že jí cvičím už deset let, jednou v týdnu, na pár měsíců v roce.  

Kromě zkouškových období, kromě mého těhotenství, kromě začátků v nových zaměstnáních, kromě období mého stěhování ze země do země. Pokračuji. Kromě večerů, které prolenoším, nebo jen kromě rán, která jsem (už hodně dávno) mohla zůstat v posteli trochu déle.

Protože mi začla chybět tahle aktivita, našla jsem si lekce jógy v jedné blízké vesnici (Slušticích) a rozhodla jsem se je vyzkoušet. Byla jsem nadšená. Kurz vede sympatický pár, Irena a Robert, a pořádají se v překrásném prostoru jedné soukromé mateřské školky. Měla jsem pocit, že jsem se octla na pár chvil v jiném světě.

Prozatím jsem šla pouze dvakrát, za poslední dva měsíce. Tragické. Avšak, uvědomila jsem si mnohé. Dříve jsem hledala rovnováhu v podobných činnostech. Dnes mi na to nezbývá čas. Volného času mám pramálo a musím ho zužitkovat na vše, co dříve vyplňovalo celý můj život.

Proto rovnováhu nacházím v tom, že stavím bez přestávky dvě hodiny věž z kostek. V tom, když čtu stále dokola jednu knížku s deseti obrázky zvířat, vydávám skřeky opice, kokrhání kohouta a chrochtání prasat. V tom, že si uvařím silnou kávu v konvičce Bialetti. Že si vychutnám dobré víno s manželem u kriminálek, že lenoším, píšu si tenhle blog, jdu na procházku se synkem. Ten seznam by mohl pokračovat i dále.

Naše rovnováha pramení z prožívání každodennosti. Ať je jakákoliv. Stačí, aby byla v souladu s našimi prioritami a sny. Ačkoliv ji mnohokrát unavené, vyčerpané ztrácíme, snadno ji zase najdeme, pokud si vážíme našich milovaných, nás samotných a našeho života.

Buďme vděční častěji.

Hezké poledne plné harmonie všem.
2017 ....... 2024 © prekladrecky.cz
webdesign | websystem | KAO.cz