Oslavujíc své jmenování – v Thessalonikách» Překlad řecky16. 05. 2019

Oslavujíc své jmenování – v Thessalonikách Vrátila jsem se zpátky v čase. Zažila jsem to, co pro mne bylo dříve tak známé a časté. Zabalit věci do malého příručního zavazadla, zamknout dveře jednoho domova a za pár hodin se procházet po březích Egejského moře. Bez ohledu na to, zda jako delegát cestovních kanceláří nebo jako místní Čecho-Řekyně.

Podnikli jsme s mužem krátký ale intenzivní výlet do mého milovaného města, abychom oslavili mé jmenování. Stala jsem se soudní tlumočnicí.

Uběhly více jak tři roky, a přesto, Thessaloniki na mne nakonec nezapomněly.

V Athénách při přestupu jsem potkala známou, členku našeho spolku. Dovezla nás do centra Thessalonik, bavili jsme se, jako kdyby to bylo naposled včera. Moje dobrá kamarádka mi doporučila pro odpolední koktejl Allegro bar u koncertních sálů (Megaro Mousikis). Tam jsme náhodně potkali tři mé kamarády. Nemohla jsem tomu uvěřit. Bylo to tak příjemné. Personál hotelu Le Palais, nacházející se v srdci města, byl ochotný a usměvavý. Urbanistická krása místa, zvuky a vůně nás vyzívaly k akci.  Vychutnali jsme si každou minutu, v čtvrti Ladadika, pod deštníky, kde se v křivolakých uličkách leskly chodníky po teplém dešti, na pobřeží, na náměstí Aristotelous a i u Bílé veže. Náš den jsme zakončili symbolicky v české pivnici Roquer Bar, kde jsme se setkali s dobrými přáteli a povídali až do rozbřesku.

Můj muž si asi trochu vyčítal tento výlet, když jsem ho po pár hodinách spánku vzbudila, abychom stihli ještě vše, co stihnout lze. Jeho únava naštěstí byla tatam, po výborné řecké snídani, a pak také po kávičkách a dobrotách, které jsme si dali pod modrým a sluncem zalitým nebem.

Moji drazí přátelé, nebyl čas, abych vás všechny viděla, každého zvlášť. V létě se uvidíme.

Doufám, že se máte dobře. Zůstávejme v kontaktu.
 
Pěkné poledne nám všem!
2017 ....... 2024 © prekladrecky.cz
webdesign | websystem | KAO.cz