Pět základních TIPŮ a TRIKŮ pro cestování s dětmi» Překlad řecky11. 08. 2022

Pět základních TIPŮ a TRIKŮ pro cestování s dětmi Mnoho našich přátel nás obdivuje, jak dovedeme zabalit na 3 až 5 týdnů a pobývat v klidu v zahraničí. Někdy u našich, jindy u přátel a někdy zase na úplně neznámých místech. Jak to, že dovedeme spojit objevování různých míst bez pláče a s tím, že si to užijeme všichni stejně. Níže moje doporučení:

1. Nemějte přehnaná očekávání

Když máte malé děti předškolního věku, musíte přizpůsobit harmonogram Vaší cesty tak, aby byly v pohodě hlavně děti. Pokud budou ony v pohodě, bude dobře i Vám.
 
2. Čas strávený v autě

Vždy s sebou chystáme plno mističek s nakrájenou zeleninou a ovocem, se slanými a sladkými tyčinkami, hodně lahví vody, kapesníků, papírových utěrek a vlhčených ubrousků. Také svršky na převlečení pro všechny. Každé z dětí má před sebou tablet se staženými pohádkami a písničkami, které zapínáme v těch „nejnáročnějších“ chvílích. Vyjíždíme kolem 4.-5. ráno, abychom dorazili odpoledne do Srbska. Tam odpočíváme a další den ve stejný čas, jako den předešlý, pokračujeme do Řecka. Často zastavujeme a když děti spí, nikdy nestavíme a jedeme vpřed. Hrajeme cestou různé hry Tip: Auta do Auta, Dino).
 
3. Každý náš nocleh je velkým dobrodružstvím

Snažíme se, abychom si užili hned první den naší cesty. Vybíráme si ubytování, které je v blízkosti, nebo samo disponuje bazénem a dětským hřištěm. Totéž doporučím i Vám. V Srbsku jsme si zamilovali turistické městečko Palič u jezera, každý náš pobyt nás něčím překvapí. Proto se nám tam tolik líbí. 

4. Procházky dětskými hřišti s překrásnými výhledy

Když vymýšlíme program, co chceme vidět a podniknout s našimi dětmi, vždy je naší prioritou to, aby nebyly hladové, žíznivé, abychom byli někde, kde je příjemně a abychom byli spolu s nimi dostatečně v pohybu, ani moc a ani málo. Máme reálné cíle, které dovedeme zrealizovat. Např. raději si vypijeme ledovou kávu frapé na dětském hřišti pod obrovskými platany na jednom z Janinských hřišť, rozjímajíc a kochajíc se horami a jezerem, kavárnami a hospůdkami, na které mám mnoho vzpomínek ze svých studentských let, obdivujíc mešitu Aliho Paši, než abychom vláčeli děti po muzeích ve vedru, což by vůbec nedocenily. Při procházce mezi stavbami starého města raději vylezeme jen do jedné mešity s minaretem, něco, co dětem připadá super dobrodružné a fantastické, ale pak sejdeme zpět k hradbám, abychom si dali obrovskou zmrzlinu. Raději si dopřejeme výlet výletní lodí na ostrov Janinského jezera a pak bloumáme v uličkách bez cíle, než abychom se zbytečně snažili sedět s dětmi v taverně, když to stejně děti nevydrží.
 
5. Neklademe důraz na luxus, ale na fantastické výhledy

S dětmi, ať jedeme kamkoliv, ať už se nacházíme ve městě, nebo v přímořské vesničce, nikdy nekorzujeme s dětmi celý den venku. V poledne odpočíváme, jíme, povídáme si, malá spinká. Naší prioritou je tedy to, aby děti byly ve stínu, v bezpečí, a my abychom si vychutnávali nezapomenutelné výhledy z terasy ubytování. Neruší nás pak ani to, když dětí chtějí jeden den vypnout a nejít k moři ani ven, nebojíme se, že nám něco uteče. Vychutnáváme si pak okamžiky teď a tady.
2017 ....... 2024 © prekladrecky.cz
webdesign | websystem | KAO.cz