Pražská ZOO – ve světové TOP 5!» Překlad řecky24. 10. 2018

Pražská ZOO – ve světové TOP 5! Odmalička zbožňuji televizní kanál National Geographic, také se ráda procházím po zoologických zahradách. Mám štěstí, že moje první oblíbená ZOO se nachází tady v Praze, a druhá jen hodinu jízdy odsud severně, v Liberci.

Podle soutěže na portálu TripAdvisor je pražská ZOO poslední leta v první TOP pětce na celém světě. Zároveň se drží na třetím místě v Evropě.

Její historie sahá do roku 1881, kdy byla založena při příležitosti svatby prince Rudolfa a princezny Sofie z Belgie. Dnes se rozkládá na obdivuhodných 58 ha a prezentuje široké veřejnosti přes 5 tisíc zvířat, neuvěřitelných 684 druhů.

ZOO je rozdělená na tématické sekce věnované různým ekosystémům. Zvířata žijí uvnitř i venku, aby je návštěvníci mohli obdivovat za jakéhokoliv počasí.

Výborná kvalita života a každodenní péče je nejen zřejmá na první pohled, ale také jí dokazují nově narozená mláďata, která se rodí každé roční období.

Kromě pozorování slonů, žiraf, lvů, tygrů, goril, ledních medvědů, tučňáků, tuleňů, nespočetných ptáků, plazů a kopytníků, se můžete procházet udržovanými parky, odpočívat na lavičkách, nebo si koupit nějaké občerstvení.

Připravte se, že pro návštěvu této turistické atrakce budete potřebovat alespoň polovinu dne. ZOO se nachází v městské části Troja, kam je zapotřebí dojet z centra buď vlastním autem nebo MHD.

Více informací najdete na: https://www.zoopraha.cz/

Hezké poledne nám všem!
 
2017 ....... 2024 © prekladrecky.cz
webdesign | websystem | KAO.cz